Makalelerle YÖKDİL Sosyal
Makalelerle YÖKDİL Sosyal

Makalelerle YÖKDİL Sosyal

5,00
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺289,00
İndirimli : ₺231,20
Stok Miktarı : 1649
Barkod : 9786057986665
:

 

Bu kitabımız kitabımız özenle seçilmiş 20 makaleden ve her makale için hazırlanmış 6 ayrı bölümden oluşmaktadır: Makalelerin

1. Bölümlerinde, her makale için seçmiş olduğumuz ve makaleyi çalışmanız esnasında da pekiştireceğiniz 20 kelimeyi ve bu kelimelerin TÜRKÇE karşılıkları ile eş anlamlılarını göreceksiniz. Diğer birdeyişle, her bir makale için ortalama 70-80 kelime girdisi bulacaksınız.

2. Bölümlerde, ilk bölümde sunmuş olduğumuz ve makaleyi okurken de gördüğünüz 20 hedef kelimenin her biri için yazılmış olan kelime alıştırmalarını göreceksiniz.

3. Bölümlerde, bu kelimelerin geçtiği makaleyi okuyarak makaleye dair yazılmış olan okuduğunu anlama sorusunu çözeceksiniz.

4. Bölümlerde, yani özgün sorular bölümünde, makalenin içinden ve aynı konuyu içeren benzer makalelerden aldığımız cümleler ve paragrafları kullanarak hazırladığımız soruları çözecek vebu sayede bir makaleden nasıl YDS sorusu hazırlanabileceğini göreceksiniz. Bu bölüm sayesinde kitabımızda sadece okuma ve kelime çalışması yapmayıp, sınava dair her soru tipinden sorular çözerek de test mantığından ve soru çözümünden uzak kalmayacaksınız.

5. Bölümünde ise makalenin başlığının ya da ilk cümlesinin genel çevirisini ve cümle analizini göreceksiniz. Bu bölümün devamında ise makaleden seçilen cümleleri benzer şekilde çevirip analizini yapabileceksiniz.

6. bölümlerde ise, 5. bölümün cevap anahtarı niteliğinde hazırladığımız,makalenin genel çevirisini göreceksiniz.

YÖKDİL 'de karşınıza çıkacak her soru tipine uyarlanmış mini YÖKDİL testleri yer alır.

Kitabımızın ilk makalesini çalıştığınızda kelime alıştırmalarında ilk örneklerin sizi yönlendirmek amacıyla yapıldığını da  göreceksiniz. Tüm makalelerimizde aynı format kullanıldığı için kitabımızı gayet kolaylıkla çalışabileceksiniz.

 

 

 

Sayfa Sayısı
208
Ebat
19x27 cm
Yazar
Suat GÜRCAN Rıdvan GÜRBÜZ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR